Może i głupi i błahy dla niektórych temat, ale ja jakiś czas temu mocno się nad tym zastanawiałam. Otóż w czasie jednej z wizyt o znajomych przyjaciół wpadliśmy na pomysł, aby zamówić do domu z restauracji Pan Sushi w Warszawie jedzonko. Mieliśmy smak na sushi i uznaliśmy, że nasze dzieci też chętnie to zjedzą. Wyszliśmy z założenia, że sushi dla dziecka po prostu musi być zdrowe, jest to bowiem głównie ryż i ryba, więc jak wiadomo same dobre rzeczy.

Profilaktycznie zaczęliśmy jednak szperać w internecie i przypadkowo trafiliśmy na informacje o tym, że sushi nie zawsze musi być dla dziecka zdrowe. Okazuje się bowiem, że przy przygotowywaniu tych potraw korzysta się często z ryb, które w swoim składzie mają całą masę metali ciężkich, które dla dziecka są zbyt obciążające i powodują zatrucia. Dodatkowo nie jest wskazane zjadanie takich rzeczy jak wasabi, które przy sushi też często się pojawia.

Wtedy mieliśmy nauczkę, że zamawiając sushi dla dzieci warto postawić na takie potrawy, które zostały przygotowane z myślą o maluchach. Restauracje sushi coraz częściej mają w swoim menu pozycje przygotowane specjalnie dla dzieci i to takie pozycje powinniśmy wybierać. Jeśli w menu ich brak, to zawsze można porozmawiać z obsługą, aby coś doradziła. Lepiej nie robić nic na własną rękę.