Wszyscy uważamy pizzę za jedno z najbardziej kalorycznych dań. Na pewno starasz się jej unikać, jeśli postanowiłeś ostatnio schudnąć i zrezygnowałeś z jedzenia wszystkich tych dań, przez które twoja waga mogłaby niepotrzebnie wzrosnąć. Teoretycznie znalazłeś już nawet przepis na pizzę dietetyczną, ale wciąż nie do końca mu ufasz, bo nie wierzysz w to, że na diecie spokojnie można raczyć się tymi przepysznymi daniami i to bez żadnych konsekwencji dla wyglądu sylwetki. A jak to wygląda w rzeczywistości? Jak to jest naprawdę z tą całą pizzą?

Gdyby nie nasze polskie smaki, pizza sprzedawana w lokalach gastronomicznych nie byłaby wcale kalorycznym i tłustym daniem. Będąc we Włoszech, możesz ją jeść bez żadnych wyrzutów sumienia. Bo prawdziwa włoska pizza nie wygląda wcale tak, jak to sami ją kojarzymy. Jest cieniutkim, bardzo kruchym ciastem, które pokrywa się wyłącznie grubszą warstwą naturalnego sosu pomidorowego i wypełnia kilkoma plastrami sera mozzarella oraz pokrywa świeżą bazylią. Nie odnajdziesz w niej salami czy szynki. Smaczne włoskie jedzenie nigdy też nie będzie zawierać żadnych dodatkowych sosów. Tak naprawdę w całej takiej pizzy znajdziesz maksymalnie kilkaset kalorii, dlatego spokojnie mógłbyś nią zastąpić swój posiłek obiadowy – także i na diecie. Co zatem musisz zrobić, aby jeść włoskie przysmaki podczas walki z dodatkowymi i nadprogramowymi kilogramami? Po prostu szukaj ich w prawdziwych włoskich restauracjach. Nie zamawiaj pizzy w podrzędnych lokalach, barach nastawionych na szybką obsługę czy przesadnie tanich knajpach. Szukaj prawdziwego włoskiego jedzenia, które i lepiej smakuje, i lepiej wpływa na twoją sylwetkę.

A jeśli w swojej najbliższej okolicy nie znalazłeś jak na razie ani jednej prawdziwej włoskiej restauracji (https://www.pizzadalmacja.pl), zawsze możesz sam zająć się dietetycznym gotowaniem. Zrób pizzę w Bydgoszczy i tak ją wykonaj, aby miała ona niewielką ilość kalorii i była dla ciebie zdrowa i wartościowa. Bez żadnych wyrzutów sumienia jedz ją nawet raz w tygodniu. Twoje odchudzanie będzie wtedy znacznie prostsze!