Nieustanny brak czasu to problem wszystkich osób żyjących w dzisiejszych czasach. Sami też na pewno na niego cierpimy. Mimo iż chcielibyśmy robić każdego dnia niesamowite rzeczy, brakuje nam na to wielu godzin, które i tak staramy się uzyskiwać poprzez ograniczanie czasu przeznaczanego na sen czy wypoczynek. Jesteśmy przepracowani, wiecznie zajęci i odwiecznie przemęczeni. Nie mamy już często sił na stanie przy garnkach i przyrządzanie sobie obiadów czy kolacji. Zdecydowanie bardziej wolimy zamawiać jedzenie lub zaspokajać głód zwykłymi batonikami czy wafelkami. Całe szczęście w takich chwilach, gdy rzeczywiście musimy zjeść coś na szybko, zawsze otrzymujemy do wyboru pizzę. A to ona właśnie będzie świetnym pomysłem na bardzo szybki obiad.

Prawdopodobnie nasze mamy i babcie same robiły te placki charakterystyczne dla kuchni włoskiej. Gdybyśmy się tylko postarali, w przeciągu kilku godzin utworzylibyśmy coś podobnego, ale skoro narzekamy na swój brak czasu, na pewno wolelibyśmy skorzystać z szybszego rozwiązania. Jednym z nich będzie pizza w Lublinie na dowóz z restauracji Salsa. Sprawdzamy po prostu, jakie punkty gastronomiczne oferują nam ją z dostawą do domu i następnie zamawiamy w nich dowolne produkty. Możemy to zrobić przez Internet lub poprzez zadzwonienie do wybranej restauracji i przekazanie jej pracownikom informacji na temat naszego zamówienia. Na taką pizzę będziemy jednak musieli trochę poczekać – przynajmniej pół godziny, zanim kucharz ją stworzy, a kurier zdoła nam ją dostarczyć. Jeżeli nawet ten czas ma dla nas znaczenie, sięgnijmy po dania mrożone. Kosztują grosze, a nieraz smakują naprawdę dobrze. Powinniśmy zawsze mieć je w swojej zamrażarce, ratując się nimi w tych najbardziej kryzysowych chwilach.

Jedzenie na dowóz zdecydowanie ułatwiło nam życie. Dziś już niemalże każdy z niego korzysta – zamawiamy pizzę do pracy, domu czy na różnego typu imprezy, bo jest to danie smaczne i stosunkowo szybkie w przygotowaniu. Sięgajmy po nie zawsze w tych chwilach, gdy głód stanie się nie do zniesienia.